Vanuit de bevolking is een prima initiatief ontstaan om door middel van een woonplatform mee te gaan praten over de invulling van het bouwplan Molenhoek-Zuid. (250 woningen) Zo zijn in het woonplatform jongeren en senioren vertegenwoordigd, maar ook mensen die zich specifiek bezighouden met energieneutraal bouwen. De, door de gemeente Mook zo gewenste BURGERPARTICIPATIE wordt hier uitstekend in praktijk gebracht, samenwerking met de bewoners, wat willen we nog meer! Een prachtkans, om rekening houdend met de woonwensen van de inwoners, er samen iets moois van te maken!
Helaas zijn er wat betreft de bouwplannen van de 250 woningen in Molenhoek-Zuid al aardig wat zaken dichtgetimmerd en is inspraak niet meer mogelijk. In het dagblad de Gelderlander deelde de wethouder mee, dat hij het veel te voorbarig vindt om mee te gaan praten over de nieuwe wijk en hij heeft al gesprekken gehad met de dorpsraad en omwonenden. En we hebben een woonvisie opgesteld en daar ga je als woonplatform toch niet doorheen fietsen!!
Met andere woorden, de wethouder heeft de contracten met de 3 projectontwikkelaars getekend, waardoor geen enkele inspraak meer mogelijk is, laat staan burgerparticipatie. De 120 leden van de volkstuinvereniging kunnen op zoek naar een andere hobby, want op die plek ontstaat een toplocatie voor dure woningen en het woonplatform sterft een vroege dood.
Peter Giesberts, Mook.