De kadernota biedt ruimte voor wat extra's. Als DGP willen we daarom met een gedeelte van dit saldo iets positiefs voor onze inwoners kunnen betekenen. Een van de grootste pijnpunten is dat het steeds moeilijker wordt voor starters en alleenstaanden om deel te nemen aan de woningmarkt. Onze buurgemeente Berg en Dal heeft een project met ‘Koopstart woningen’. In een motie hebben wij het college gevraagd een onderzoek te starten om te kijken of deze KoopStart-regeling ook een mogelijkheid is voor toekomstige nieuwbouwplannen in onze gemeente. Deze motie is raadsbreed gedragen.
Kopen met KoopStart betekent dat je een woning koopt voor een lagere prijs dan de marktwaarde. De KoopStart-woningen worden verkocht door aanbieders die hiervoor een KoopStart-licentie hebben afgesloten: projectontwikkelaars, woningcorporaties, gemeenten en het Nationaal Fonds Betaalbare Koopwoningen
Een betaalbare woning kopen voor een lagere koopprijs heeft als voordeel dat je nu misschien net wél een hypotheek kunt afsluiten en je tegelijkertijd profiteert van lagere maandlasten.
Als je op een later moment besluit de woning weer te verkopen, wordt de verkoopopbrengst verdeeld tussen jou en de aanbieder waarvan je destijds de woning hebt gekocht (de projectontwikkelaar, de woningcorporatie of de gemeente). Deze partij deelt dan mee in de eventuele waardestijging of -daling van je woning.