(bericht van de kerngroep van de parochie Middelaar) Liesbeth Lemmens (70) uit Middelaar heeft afgelopen woensdag de pauselijke onderscheiding ProEcclesia et Pontifice ontvangen uit handen van kapelaan Marc Kessels. Dat gebeurde op de afscheidsbijeenkomst voor de Liturgiegroep in mfc De Koppel in Middelaar. Lemmens ontving de hoogste onderscheiding van de paus voor leken vooral omdat zij zich al vanaf 1983 op allerlei manieren voor de kerk inzet.
Zelf vindt ze die jarenlange inzet voor onder meer liturgie, gezinsvieringen en avondwakes helemaal niet zo bijzonder, in elk geval geen gouden medaille uit Vaticaanstad waard. “Het is iets dat je samen doet”, verwijst ze naar Annie Braks en Maria Peters Sengers van de Liturgiegroep en al hun voormalige medeleden van de verschillende werkgroepen. “De paus vindt in elk geval dat je dit hebt verdiend”, lacht kapelaan Kessels.
Vanaf 1983 werkte Liesbeth binnen de werkgroep Gezinsvieringen mee aan missen die speciaal op kinderen gericht waren. Niet alleen zocht ze teksten, maar typte en illustreerde ook de boekjes en stencilde ze.
Toen haar eigen kinderen groter werden, stapte ze in 1992 over naar de Liturgiegroep. Die verzorgde regelmatig Woord- en Communiediensten en avondwakes omdat de toenmalige pastoor Scheffers steeds slechter ging zien en de hulp van vrijwilligers goed kon gebruiken.“Dat vond ik een mooie tijd. We kregen veel verantwoordelijkheden zoals de communie uitdelen aan zieken. Daarnaast volgden we heel wat cursussen”, vertelt Liesbeth. Mede daardoor stond ze met zelfvertrouwen op het priesterkoor. “Er zijn heus wel een paar avondwakes geweest waarbij ik het moeilijk had. Maar dan zocht ik een focuspunt in de kerk en dan ging het wel.”
Nog altijd is Liesbeth betrokken bij de samenstelling en uitvoering van de Mariavieringen en Kruisweg op Goede Vrijdag. “En al stop ik vanwege mijn leeftijd met de Liturgiegroep, ik ga door met de avondwakes en Allerzielen. Ook blijf ik assisteren bij begrafenissen. Op die manier kan ik toch iets blijven betekenen voor de mensen.”
Met het vertrek van Liesbeth Lemmens komt er een definitief einde aan de Middelaarse Liturgiegroep, als laatste van de zes VOMMMM-parochies. Namens de parochie bedankte kapelaan Kessels behalve Liesbeth ook Annie Braks en Maria Peters Sengers voor hun jarenlange inzet.