Alcohol. Wat doet het eigenlijk met u? Misschien wilt u best wel wat minder drinken, maar lukt het niet goed om nee te zeggen. Doe dan eens mee aan IkPas. Een landelijke actie waarbij duizenden Nederlanders in de maand januari hun alcoholgebruik op pauze zetten. Wethouder Frank Dillerop is dit jaar ambassadeur van deze actie. “Ik moedig mensen graag aan om zich bewuster te zijn van de keuze die ze zélf kunnen maken om wel of niet te drinken. De voordelen van de actie liegen er niet om: van de deelnemers is 62% mentaal fitter, 32% valt af en 64% zegt voortaan beter nee.”
Gezondheid van inwoners voorop
Voor veel mensen hoort regelmatig een glaasje alcohol drinken er gewoon bij. Door dit tijdelijk niet te doen, merkt u pas welke rol alcohol (vaak onbewust) in uw leven speelt. Uit landelijk onderzoek blijkt dat deelnemers aan IkPas beter slapen, zich lichamelijk en mentaal fitter voelen, gewicht verliezen en dat zij een goed voorbeeld zijn voor jongeren op het moment dat ze geen alcohol drinken. Wethouder Dillerop: “Als wethouder van Zorg en Welzijn vind ik het belangrijk dat we ons hard maken voor de gezondheid van onze inwoners. Dit doen wij onder andere door in te zetten op preventie. Voorkomen is immers beter dan genezen. De IkPas campagne past hier goed bij en ik draag hier dan ook graag mijn steentje aan bij. Zelf kan ik prima zonder alcohol en dat betekent niet dat ik het minder gezellig heb.”
Gezien wat alcohol kan doen
“Ik heb vanuit mijn achtergrond als verpleegkundige zelf van dichtbij de gevolgen gezien van wat alcoholgebruik met je kan doen. Bewustwording over het gebruik van alcohol en het verstandig omgaan hiermee is van belang. Tijdens deze campagne ga ik hierover actief het gesprek aan met inwoners. Vaak wordt het drinken van alcohol als een norm gezien voor gezelligheid, maar ook zonder alcohol kun je een gezellige avond hebben. Laten we met elkaar het gesprek aangaan en elkaar inspireren om mee te doen met de IkPas campagne.”
Wilt u ook meedoen? Schrijf u van voor 1 januari in via www.ikpas.nl