Mook en Middelaar, 7 november 2025 – De toekomst van de Spoorzone blijft een belangrijk onderwerp in onze gemeente. Dorpspartij DGP houdt vast aan het standpunt dat het natuurlijke karakter van het gebied behouden moet blijven, de bestemming bedrijventerrein moet komen te vervallen, maar dat woningbouw in het meest zuidelijke deel niet bij voorbaat mag worden uitgesloten. Vandaar dat zij tegen het amendement van de VVD, PvdA en GL hebben gestemd.
In november 2023 diende DGP samen met de VVD een motie in met precies dat uitgangspunt. Tot verbazing van de DGP is de VVD nu via een amendement teruggekomen op diezelfde motie en blokkeert hiermee het onderzoek naar de Spoorzone.
“In twee jaar tijd is er niets veranderd aan de situatie. Waarom staat de VVD nu niet meer achter hun eigen plannen?” aldus de DGP. “Een onderzoek uitvoeren betekent niet dat we morgen gaan bouwen, maar dat we als gemeente geen kansen bij voorbaat uitsluiten.”
De DGP benadrukt dat de woningbouwopgave groot is, en dat er ruimte moet blijven om in alle kernen van de gemeente te kunnen ontwikkelen. “Na de Maastuin willen wij vooral inzetten op Mook en Middelaar,” zegt de fractie. “Maar zolang er een tekort aan betaalbare woningen is, sluiten wij geen enkele mogelijkheid uit.