Naar hoofdinhoud

Wijzig contrast

Een betere weergave voor in het donker.

Inloggen of inschrijven

Inloggen
Inschrijven
MaasBuren.nl
MaasBuren.nl
  • Inloggen
  • Inschrijven
Gezonde Lucht Mook-Molenhoek
Gezonde Lucht Mook-Molenhoek

Informatie groep Gezonde Lucht Molenhoek-Mook

Wat zit er in onze lucht in Molenhoek? 

De gemeenteraad wil de strook grond ten oosten van het station Mook-Molenhoek, als ‘Ecozone’ gaan inrichten. Het doel is het verbeteren van de leefkwaliteit van het gebied. Een prachtig doel, dat zal samengaan met doelen als verbetering van de verkeerssituatie en de economie.

Een groep bewoners van de ‘ecozone’ ondervond de afgelopen jaren dat leefbaarheid en economische doelen soms minder goed samengaan. NedCoat zorgde voor onrust en klachten we hebben vooral zorgen over wat de verbrandingsoven van Peutz onze lucht in blaast. We hebben last van stank en we vinden roetdeeltjes in de tuin, op het wasgoed en de keukentafel. roetdeeltjes in de tuin.pdf brand bij Peutz in september 2020 zorgde naast benauwdheid en hoestbuien tot nog meer zorgen over wat we inademen.

Onze grootste zorg is de uitstoot van de verbrandingsoven van Peutz: wat blaast die wekelijks de lucht in bij het testen van bv. kunststof materialen en vuurwerk? De gemeente en Peutz stellen ons gerust, maar feitelijke informatie hebben we als bewoners van Molenhoek nooit gekregen. Dorpsgenoten in de directe omgeving van Peutz hebben nu de meeste last. De gemeente vindt dat de normen voor de luchtkwaliteit in een deel van dit gebied minder streng hoeven te zijn omdat het om gecombineerd werk- en woongebied gaat. Toch heel bijzonder omdat ook in dit gebied volwaardige inwoners van Molenhoek wonen en omdat recentere en gepensioneerde bewoners geen woon- en werk combinatie hebben.

Peutz heeft uitbreidingsplannen. Deze liggen nu voor definitieve goedkeuring bij de gemeente. Dit vergroot onze verontrusting: vooral Peutz wil de schoorsteen van de verbrandingsoven verhogen. De uitstoot zal daardoor over een groter gebied van de ecozone en de rest van Molenhoek en omgeving verspreid worden. Wat gaat er dan over een nog groter gebied van Molenhoek en omgeving de lucht in? Wanner krijgen we feitelijk juiste  informatie over wat er de lucht in gaat? Kunnen we schriftelijke garanties krijgen van de gemeente en van Peutz dat onze gezondheid niet geschaad wordt?

Bij de groep Gezonde Lucht Molenhoek hebben ongeveer 80 bezorgde inwoners zich inmiddels gemeld. We willen nu inventariseren welke zorgen en klachten de bewoners van Molenhoek hebben op het gebied van de luchtkwaliteit. We zoeken dorpsgenoten die willen helpen om het voortouw te nemen als vertegenwoordigers van de belangengroep naar bv. de gemeente, Peutz, de politiek en de provincie. Laat van u horen !!!


Facebook: https://www.facebook.com/groups/388966762115165/




Deel dit bericht!
Browser niet ondersteund
Je browser wordt helaas niet ondersteund. Hierdoor kan het zijn dat sommige onderdelen van de site niet volledig werken. Lees hier meer over welke browsers we ondersteunen of update je browser.

Selecteer Dorp